22.07.2025 00:58 |Головна | |
 
Меню сайту
Вхід
Пошук
Календар
«  Грудень 2010  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Рокитнівська РДА
УОіН ОДА
Томашгородська ЗОШ №2
Персональний сайт методиста
РМК Рокитнівської районної ради
В.М.Маринич
Посилання


















15 грудня на базі РОІППО була проведена міжвузівська науково-практична конференція «Педагогічні аспекти модернізації навчально-виховного процесу з технології» у якій взяли участь працівники РОІППО, Рівненського державного гуманітарного університету, Слов’янського державного педагогічного університету, Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка, працівники відділів освіти області, вчителі трудового навчання.

У роботі конференції взяли активну участь методист РМК відділу освіти Рокитнівської РДА В.М.Маринич та керівник методичного об’єднання вчителів трудового навчання, вчитель Томашгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 О.С.Клімцов. Олександр Сергійович вступив перед присутніми з питання «Розвиток творчої особистості у процесі виготовлення художніх виробів з деревини». Тема виступу В.Маринич - «Дидактичні аспекти сучасного уроку трудового навчання»

У другій половині XX ст. людство вступило в науково - технологічний етап розвитку. Сьогодні воно живе в умовах, коли йде в минуле індустріальний етап науково - технічного прогресу. Сучасний етап суспільного розвитку пов'язаний із технологічною культурою, яка визначає світогляд і саморозуміння людини і суспільства. Технологія завжди відігрівала важливу роль у розвитку всіх цивілізацій, але об'єктом теоретичного аналізу вона стала відносно недавно. Є всі підстави стверджувати, що технологія багатоаспектне і багаторівневе поняття і має вивчатися філософськими, психологічними, економічними, педагогічними науками. Технологія», як психолого - педагогічна категорія, є ключовим поняттям у технологічній освіті. Тому в системі загальної освіти знайшов місце технологічний компонент, як новий предмет «Технології» в 10 класі.

Враховуючи вищезазначене, конференція рекомендує:

  1. Привернути увагу керівників обласного, міських, районних відділів освіти, викладачів ВНЗ, інституту післядипломної педагогічної освіти щодо необхідності осмислення і обговорення проекту концепції технологічної освіти, питань модернізації навчально-виховного процесу з технології в старшій школі.
  2. 2. Вважати, що головним призначенням загальноосвітнього навчального закладу має бути ідея мотиваційного розвитку особистості, її самореалізації, допрофесійного і професійного самовизначення.
  3. 3. Науковим працівникам, вчителям трудового навчання активніше прилучатися до різноманітних форм педагогічної діяльності, які спонукають студентів, учнів до творчих методів самопізнання, самовдосконалення, самореалізації.
  4. 4. Порушити клопотання до обласного управління освіти щодо:
    • обов'язкового вивчення трудового навчання в 5 - 9 та технологій в 10 класах усіх типів ЗНЗ;
    • оновлення науково-методичної та навчально-матеріальної бази шкільних майстерень, їх комп'ютеризації.
  5. 5. З метою підвищення педагогічної майстерності організувати і провести на базі РОІППО курси вчителів профільного навчання технологічного напряму та технології.
  6. 6. З метою подальшого розвитку технологічної освіти, проектно-технологічної діяльності школярів створити банк наявних педагогічних інновацій в ЗНЗ області.
  7. 7. Навчальним закладам систематично висвітлювати діяльність з питань впровадження інновацій, перспективного досвіду роботи вчителів та модернізації навчально-виховного процесу з технології.
  8. 8. Вищим педагогічним навчальним закладам спрямувати діяльність в плані підготовки майбутніх вчителів до реалізації нової редакції програми трудового навчання у 5-9 класах та предмету технології в старшій школі.

Новини порталу Педпресса


Новини порталу Батьківський комітет України

Copyright Osvita © 2025